Kilka słów o SEO z drugiej strony barykady

Dodane: 15-08-2014 09:26
Kilka słów o SEO z drugiej strony barykady Pozycjonowanie staje się ostatnio coraz popularniejsze. Większość właścicieli firm już wie co to jest i do czego służy. Nie ma zaskoczenia - internet gra coraz ważniejszą rolę w naszym życiu, odbija się to również w biznesie. Pisałam już kiedyś o SEO jak o formie reklamy. Ale to spore uproszczenie spraw - SEO jest czymś znacznie szerszym...Pozycjonowanie staje się ostatnio coraz popularniejsze. Większość właścicieli firm już wie co to jest i do czego służy. Nie ma zaskoczenia - internet gra coraz ważniejszą rolę w naszym życiu, odbija się to również w biznesie.

Pisałam już kiedyś o SEO jak o formie reklamy. Ale to spore uproszczenie spraw - SEO jest czymś znacznie szerszym i czymś znacznie bardziej korzystnym. Nie trzeba już tworzyć tego rodzaju analogii, ponieważ wielu przedsiębiorców już wie, że bez dobrego pozycjonowania biznes może nie mieć racji bytu.

Temat wydaje się być wyeksploatowany. Bo definicja SEO jest prosta i jednoznaczna. Ale ciągle mówimy o podstawach i punkcie widzenia klienta, a nie pozycjonera.

A z punktu widzenia specjalisty SEO nie jest tak różowo. Z jednej strony jest coraz więcej potencjalnych klientów, ale z drugiej powoduje to wzrost konkurencyjności. Problematyczne staje się oferowanie pozycjonowania w dobrej cenie, nie można tez obiecać klientowi szybkiego wzrostu. Branża się zmienia, i trzeba pogodzić się z faktem, że nie wszystkie firmy te zmiany przetrwają. pozycjonowanie gliwice