W takim miejscu z pewnością właściwie zaopiekują się taką osoba.
Zwłaszcza jeżeli mowa o czasie, ponieważ seniorzy z problemami z poruszaniem się często wymagają dwudziestoczterogodzinnej opieki.
Niestety dla większości rodzin nie jest to możliwe, aby zapewnić taki wymiar godzinowy opieki, nawet na zmiany z całą rodziną. Najlepiej w takiej sytuacji zdecydować się albo na dom opieki albo na pomoc pielęgniarską w domu seniora.Pojęcie starości w znaczeniu medycznym to ogół zmian biologicznych zachodzących w ciele człowieka (głównie zużycie narządów i zmniejszona regeneracja komórek) w wieku starszym (tzw.
trzeci wiek) czyli po 60.-65.
roku życia. W okresie starości ustaje intensywne odbudowywanie komórek, organizm jest mniej odporny na choroby, a układ nerwowy jest mniej aktywny.
Tkanki ludzkie stają się odwodnione i mniej elastyczne, ulegają atrofii. Obecnie w rozwiniętych społeczeństwach ludzie przeżywają 70-90 lat, rekordziści dożywają 120 lat, przy czym statystycznie dłużej żyją kobiety.W Stanach Zjednoczonych w ciągu XX wieku przeciętna długość życia wydłużyła się z niecałych 50 lat do ok.
75 lat u mężczyzn, a ok. 80 lat u kobiet2. Dożywanie sędziwego wieku wiąże się ze znacznym rozwojem medycyny. Jednakże wydłużanie życia u ludzi prowadzi do pojawiania się w strukturze społeczeństwa znacznego odsetka osób nie będących samodzielnymi, ze względu na np. zaburzenia układu nerwowego związane z chorobą Alzheimera, której objawami są m.in. zaburzenia pamięci, zachowania i osobowości.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Starość.